The Know. Anne-Baba Programı hayata geçiyor… Aralık 2018

‘Öğrenme yaşam boyu süren bir süreçtir’ cümlesi benim için her yıl daha da anlam kazanmaya başladı. Öğretmen oldum, eş oldum, anne oldum öğrendim, yönetici oldum, koç oldum, anne baba eğitimcisi oldum, eğitim danışmanı oldum öğrendim. Eğitimde 20. yılımı tamamlarken, bir yandan hala öğrenirken, tüm bilgi birikim ve ilgimi anne babalarla paylaşmak üzere The Know. Anne-Baba eğitim, danışmanlık ve koçluk programlarını hayata geçiriyorum.Eğitim ailede başlar ve bir çocuğun hayatındaki en önemli kişiler ise anne-babalarıdır. Eminim sizler de elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Şu anda bu yazıyı okuyor olmanız bile çocuğunuz için en iyisini yapma seçeneklerini araştırıyorsunuz anlamına gelir. Özgüvenli, mutlu, kendini doğru ifade edebilen, haklarını savunan, sorumluluklarını bilen, gayret gösteren bireyler yetiştirmek istiyorsanız, doğru yaklaşımları merak ediyorsanız, tüm bilgi ve birikimimi sizlerle paylaşmaya hazırım.

Amacımız : Mutlu çocuk + Mutlu anne baba = Mutlu Aile 

Gelin, en doğru yaklaşımları birlikte belirleyelim…

Detaylı bilgi için; Danışmanlık alanlarımız -The Know. Anne-Baba sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Aysun Akı Tarhan 

The Know. Network’e katılmak ister misiniz? Ekim 2018

Sevgili Eğitimci Arkadaşlarımız,

The Know. Eğitim Danışmanlığı iletişim ağına dahil olmak isteyen Türk ve yabancı öğretmen/ eğitmen/ eğitim yöneticisi arkadaşlarımıza bir duyurumuz var. Beklentilerinize uyacak uygun okullar ve eğitim kurumlarıyla sizleri buluşturmak istiyoruz. The Know aracılığıyla öğretmen/ eğitmen/ çeşitli eğitim yöneticisi arayan kurum ve okullar için de aranızda köprü kurarak kullanacağımız bu iletişim ağımıza katılmak isteyen arkadaşlarımızın CV’lerini info@theknowistanbul.com adreslerine göndermelerini rica ediyoruz. Başvurunuz gizli tutulacak olup, sizlerin onayı olmadan farklı kişi veya kurumlarla paylaşılmayacaktır.

PAKKAN Okulları Eğitim-Öğretime Başladı Eylül 2018

2018 yılının Ocak ayında yollarımız sevgili Yasemin Pakkan ile kesişti. Kurumsallaşma, akademik kadronun oluşturulması, okul tanıtımı, İngilizce-Almanca dil programları, öğrenci tanıma, müfredat geliştirme ve hizmet içi eğitim gibi pek çok alanda danışmanlık yaptığımız Pakkan Okulları eğitim öğretime başladı. 2018-2019 akademik yılında tüm öğrencilere, öğretmenlere ve anne-babalara iyi bir yıl diliyoruz.


İngilizce Aktivite Grupları Haziran 2018

The Know. Eğitim danışmanlığı kurucuları olarak gelen talepler üzerine bu yaz konuşma ağırlıklı İngilizce dersleri/aktiviteleri yapmaya karar verdik. Bizler kendimiz İngilizce öğretmeni olduğumuz gibi son 20 yılda Açı, Enka, Işık ve Yüzyıl Işıl Okulları’nda İngilizce öğretmenliği, koordinatörlük ve yöneticilik görevlerini yürüttük. Bu yaz İngilizce aktiviteleri yapacak öğretmenlerimiz native speaker olup (Kanada, ABD ve Avustralya’dan), her yaş grubundan öğrenciler ile hem okul hem bireysel öğretim deneyimleri vardır. Aktivite ağırlıklı olacak derslerimiz öğrencilerin İngilizce’yi doğal bir ortamda, günlük konuşma dilini farklı temalar aracılığı ile kullanmaları için tasarlandı. Çalışmalarımız gruplar halinde min. 3-4 ya da max. 5 öğrenci ile gerçekleşiyor. Yaş gruplarına uygun olarak belirlediğimiz İngilizce öğrenme hedefleri üzerinden devam edeceği için, yakın yaş aralığındaki öğrencilerin grup oluşturmasını istiyoruz. Programımızın Eylül ayı ile birlikte okul sonraları ve haftasonları da devam edeceğinin müjdesini şimdiden vermek isteriz.

The Know. - Pakkan Okulları  Ocak 2018

The Know. Eğitim Danışmanlığı olarak 'Okullara Destek' çalışmalarımız altında deneyimli, vizyoner eğitimci Yasemin Pakkan'ın kurucusu olduğu 2018 Eylül'de Beykoz / Kavacık'ta kapılarını açacak olan Pakkan Okulları'nın kuruluş aşamasında her alanda danışmanlık vermekteyiz.

www.pakkan.com.tr

ARK Tarabya Anaokulu'nda The Know. Atölye Çalışması Ocak 2018

The Know. Eğitim Danışmanlığı olarak 'The Know. Atölye' buluşmalarımızın ilkini Ark Tarabya Anaokulu velileriyle gerçekleştirdik, okul seçimi süreci konusunda kendilerine rehberlik ettik.