The Know. Çocuk-Ergen

(4-13 yaş)

 
 
 
 

Öğrenci Tanıma

Yaş gruplarına göre uzman klinik psikologlarımızla gerçekleştirilen tanıma çalışmalarıyla, çocukların yaş dönemi özelliklerine uyumunu gözlemliyoruz. Aile ve çocuğa gerekli bilgilendirme ve ihtiyaç doğrultusunda destek alanları sunuyoruz. Bu alanların içinde sosyal duygusal ve akademik pedagog ve alan öğretmen destekleri yer almaktadır.

Sosyal-Duygusal Destek

Tanıma çalışmaları sonucunda veya ebeveynlerin ihtiyaçları doğrultusunda klinik psikoloğumuz tarafından çocukların, ergenlerin sosyal ve duygusal anlamda desteklendiği bir program. Öfke yönetimi, özgüven, kardeş kıskaçlığı, sosyal ortamlarda var olabilme, kendi isteklerini ifade edebilme gibi konuların psikoloğumuz tarafından yürütüldüğü bu programda bir yandan da aile ile işbirliği içinde çalışıyoruz.

Akademik Destek

Çocuğumun akademik desteğe ihtiyacı var mı? Çocuğumun akademik desteğe ihtiyacı olduğunu nasıl anlarım? İhtiyaç duyması durumunda doğru kişilerle nasıl iletişim kurarım? gibi sorulara cevap arıyorsanız, The Know. olarak sizlerin ihtiyaçlarını dinleyerek, çocuğunuza uygun, alanında uzman eğitimcilerle sizleri buluşturuyoruz. Öğrencinin gelişim sürecini birlikte takip ediyor, akademik alanda sizlere rehberlik ediyoruz.

Yabancı Dil Aktiviteleri

The Know. bünyesinde, çocukların ilgi alanlarına göre hazırladığımız; yapılandırılmış oyun, yemek yapma, bilim, hareket, hikaye zamanı, drama gibi alanlarda tamamen İngilizce olarak uygulanan aktiviteler sunuyoruz. Anadili İngilizce olan eğitimciler tarafından yürütülen bu aktiviteler sayesinde öğrencilerin doğal bir ortamda bulunarak, konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.